Zapraszamy w soboty w godzinach 8:00 - 14:00
Wykonujemy badania laboratoryjne, RTG i mammografię.
Zwiń
Rozwiń
Zamknij

W pracowni RTG naszego Centrum wykonujemy cyfrowe zdjęcia RTG w pełnym zakresie na nowych, cyfrowych aparatach renomowanych firm Philips i Hologic.

Opisy zdjęć lekarze radiolodzy wykonują codziennie od poniedziałku do piątku. Zdjęcia nagrywamy na płyty cd i wydajemy pacjentom bezpośrednio po badaniu.

Zdjęcia wykonujemy codziennie (bez umawiania terminu):

Godziny otwarcia RTG

pon.-pt. 8:00 - 19:00

Jak dojechać
Oferujemy:
Doskonałą jakość cyfrowego RTG
Minimalne dawki promieniowania
RTG u dzieci i niemowląt
Zdjęcia całego kręgosłupa i całych kończyn dolnych, tzw. STITCHING lub zdjęcia TELEMETRYCZNE
Mammografię 2D i 3D
Badania RTG

Nowoczesna konstrukcja aparatu pozwala na wykonanie zdjęcia w każdej projekcji zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Wykonujemy pełen zakres zdjęć RTG:

Całego kręgosłupa (stitching)

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii cały kręgosłup jest ujęty na jednym zdjęciu RTG. Specjalny program komputerowy łączy kilka zdjęć w jedną fotografię (tzw. RTG stitching).

Podstawową zaletą takiego zdjęcia jest umożliwienie postawienia właściwej diagnozy i zaplanowanie prawidłowej terapii.

RTG całego kręgosłupa jest wykorzystywane szczególnie przy diagnostyce skolioz u dzieci. Lekarz na podstawie tego zdjęcia może dokładnie zmierzyć, jak duże jest skrzywienie kręgosłupa (tzw. kąt Cobba). Jest to niezwykle istotne dla wyboru dalszego postępowania: nieinwazyjne leczenie zachowawcze czy operacja.

Kończyn dolnych (stitching)

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii prześwietlenie całych nóg jest ujęte na jednym zdjęciu. Specjalny program komputerowy łączy kilka zdjęć w jedną fotografię (tzw. RTG stitching).

Mając RTG całych kończyn dolnych lekarz może właściwie ocenić stan zaawansowania choroby kolan (szpotowatości lub koślawości), dokładnie określić kąty deformacji oraz kierunek rozwoju choroby. Bez tego zdjęcia trudno także precyzyjnie zaplanować operację założenia protezy stawu kolanowego.

Ponadto:

Nowoczesna, cyfrowa technologia uwidacznia szczegóły, które w przypadku pojedynczych zdjęć kończyn dolnych są trudne w ocenie.

W sumie wykonuje się mniej zdjęć, co oznacza mniejszą dawkę promieniowania.

Czaszki
Jamy brzusznej
Klatki piersiowej
Kończyn górnych i dolnych
Kręgosłupa
Urografia
Mammografia 2D i 3D (cyfrowa)

Mammografia jest najważniejszym badaniem w profilaktyce nowotworowej. Może wykryć zmiany nawet na 4 lata przed tym nim staną się one wyczuwalne.

W naszym Centrum mammografię wykonujemy cyfrowym aparatem Selenia Dimensions firmy Hologic. Aparat Selenia Dimensions pozwala na wykonanie cyfrowych zdjęć piersi w obrazie 2D oraz 3D z tomosyntezą.

Optymalnym terminem badania dla kobiet miesiączkujących jest 5-10 dzień cyklu (jest to zalecenie zwiększające wartość badania, ale nie warunek jego wykonania). Kobiety po menopauzie mogą badanie wykonać w dowolnym dniu.

Mammografia piersi z implantami

Mammografia 2D i 3D

Więcej
Przygotowanie do badania RTG

Większość badań RTG nie wymaga specjalnego przygotowania. Jednak w przypadku poniższych badań dla umożliwienia prawidłowej oceny narządów warto zastosować się do wymienionych zaleceń.

Przygotowanie do RTG jamy brzusznej, kręgosłupa L/S oraz miednicy

W dniu poprzedzającym badanie:

  • należy zachować dietę lekkostrawną, bez pokarmów wzdymających, bez napojów gazowanych, mlecznych (np. jogurtów, kefirów)
  • należy zażyć preparat przeczyszczający zakupiony w aptece bez recepty (np. Regulax tabl., Xenna tabl, Forlax saszetki do rozpuszczenia) oraz Espumisan. Preparaty należy zażyć według ulotki dołączonej do opakowania.

W dniu badania: pacjent pozostaje bez posiłku, jest na czczo.

Przygotowanie do Mammografii
  • w dniu badania nie stosować dezodorantu z talkiem, balsamu ani kremu

Optymalnym terminem badania dla kobiet miesiączkujących jest 5-10 dzień cyklu (jest to zalecenie zwiększające wartość badania, ale nie warunek jego wykonania). Kobiety po menopauzie mogą badanie wykonać w dowolnym dniu.

Lekarze radiolodzy
Technicy RTG
Centrum HAHS to:
30
lat niesienia pomocy Pacjentom
72000
umówionych
wizyt
33
lekarzy czekających
na Ciebie