Zapraszamy w soboty w godzinach 8:00 - 14:00
Wykonujemy badania laboratoryjne, RTG i mammografię.
Zwiń
Rozwiń
Zamknij

Ginekologia estetyczna

Kobiety doświadczają wielu problemów zdrowotnych, które uważane są za wstydliwe i często przemilczane. Z wiekiem, liczbą przebytych porodów pojawiają się m.in. nietrzymanie moczu, suchość pochwy, utrata jej napięcia i sprężystości. Zabiegi ginekologii estetycznej minimalizują lub całkowicie likwidują te dolegliwości.

Laser MonaLisa Touch pozwala na skuteczną rewitalizację miejsc intymnych kobiet i przywrócenie im utraconego zdrowia i komfortu na każdym etapie życia kobiety.

Godziny otwarcia:

pon.-pt. 7:00 - 21:00, sob. 8:00 - 14:00

Jak dojechać

 

Laser MonaLisa Touch uznawany jest za najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne urządzenie przeznaczone specjalnie do zabiegów z zakresu ginekologii. Jego działanie potwierdzają ok. 6-letnie badania kliniczne.

Laser MonaLisa Touch to jedyny laser, który w USA został dopuszczony do stosowania w ginekologii. Laserem MonaLisa Touch wykonujemy zabiegi w poniższym zakresie:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu
Rehabilitacja po porodzie
Zmiany wynikające z menopauzy
Rewitalizacja i lifting pochwy (ujędrnianie)
Usuwanie blizn poporodowych, np. po cięciu cesarskim
Usuwanie znamion w okolicy narządów płciowych, np. kłykcin
Odmładzanie, ujędrnianie i wybielanie warg sromowych

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów. Lekarz ginekolog przeprowadzi badanie i odpowie na wszelkie pytania dotyczące zabiegu z zastosowaniem lasera MonaLisa Touch.

Zabiegi

Zabiegi laserem MonaLisa Touch są bezbolesne, nieinwazyjne, nie mają skutków niepożądanych, trwają kilkanaście minut.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to problem na tyle wstydliwy, że często pomijany milczeniem. Szacuje się, że 1 na 4 kobiety cierpi, cierpiała lub będzie cierpieć z powodu nietrzymania moczu.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się „popuszczaniem” moczu w rezultacie kichnięcia, kaszlnięcia, śmiechu lub wysiłku fizycznego związanego ze zwiększeniem tzw. tłoczni brzusznej.

Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch™ jest bezbolesne, nieinwazyjne, nie wymaga znieczulenia, ani hospitalizacji. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścian, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej.

Efekt: Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

Rehabilitacja po porodzie

Coraz częściej mówi się o problemach związanych z intymnymi sferami ciała u kobiet po porodzie. Mowa o kroczu i pochwie, które z naturalnych przyczyn po narodzinach dziecka są najbardziej narażone na zmiany.

Poród naturalny, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy i prowadzić do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to powodować zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu. Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu.

Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co niejako pobudza pochwę do samoregeneracji (następuje obkurczenie pochwy). Tym samym może zapobiec pojawieniu się wysiłkowego nietrzymania moczu.

Efekt: pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza.

Menopauza 

Menopauza nie jest chorobą lecz nowym rozdziałem kobiecości. To okres, w którym w organizmie kobiety dochodzi do zmian w stężeniach estrogenów, co z kolei wywiera ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu kobiety.

W okresie menopauzy narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia, związanym ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takich jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu.

W trakcie niezwykle subtelnego, precyzyjnego i nieinwazyjnego zabiegu MonaLisa Touch™ energia lasera w kontrolowany sposób działa na wnętrze pochwy oraz obszar jej wejścia. Na skutek „ogrzania” tkanek dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, gruntownej regeneracji błony śluzowej pochwy.

Efekt: regeneracja pochwy, tj. odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, obkurczenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymania moczu.

Rewitalizacja i lifting pochwy

Komfort funkcjonowania kobiety, w tym także udane życie seksualne odgrywa bardzo istotną rolę w naszym życiu. Związki uczuciowo-seksualne pozwalają na nawiązanie głębokiego porozumienia z drugą osobą. Budują poczucie pewności siebie,wysoką samoocenę i samopoczucie.

Wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych, problemy wynikające z licznych, trudnych lub zabiegowych porodów, okres menopauzy lub nietrzymanie moczu bardzo istotnie wpływają na komfort życia kobiety. Wszelkie zmiany i problemy w tych obszarach mają istotne znaczenie zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Laserem MonaLisa Touch™ pomagamy wszystkim kobietom, które pragną poprawić wygląd i funkcjonowanie okolic intymnych, a tym samym podnieść komfort własnego życia seksualnego.

Zabiegi rewitalizacji i liftingu pochwy, korekty budowy anatomicznej wykonuje się laserem MonaLisa Touch™. Oddziałuje on na ściany pochwy lub warg sromowych, powodując tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek (obkurczenia i regeneracji pochwy).

Efekt: błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia. Zapobiega to również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

Usuwanie blizn poporodowych, np. po cięciu cesarskim
Usuwanie znamion w okolicy narządów płciowych, np. kłykcin
Odmładzanie, ujędrnianie i wybielanie warg sromowych
Centrum HAHS to:
33
lekarzy czekających
na Ciebie
72000
umówionych
wizyt
30
lat niesienia pomocy Pacjentom