Zapraszamy w soboty w godzinach 8:00 - 14:00
Wykonujemy badania laboratoryjne, RTG i mammografię.
Zwiń
Rozwiń
Zamknij

USG 3D, 4D

USG 3D, 4D HD Live

Badanie usg 3D, 4D ma szczególne zastosowanie w położnictwie. Ultrasonografia 3D, 4D jest jedną z nowocześniejszych technik usg.

Rodzice mogą po raz pierwszy zobaczyć urodę dziecka, jego twarz, rączki, nóżki i jednocześnie śledzić jego ruchy, uśmiech, ziewanie, mrużenie oczu, płacz, ssanie paluszka itp. Badanie z pierwszymi zdjęciami dziecka nagrywamy na pen drive.

Godziny otwarcia:

pon.-pt. 7:00 - 21:00, sob. 8:00 - 14:00

Jak dojechać
Różnica między USG 3D a konwencjonalnym badaniem USG (tzw. 2D):

Podstawową niedoskonałością klasycznego usg 2D jest to, że pozwala ona oceniać tylko jedną płaszczyznę obrazu. Obraz 2D, oparty wyłącznie na skali szarości - przejrzysty dla doświadczonego lekarza - dla laika jest zupełnie nieczytelny. Obraz ten daje wiele informacji klinicznych, jednak nie umożliwia wnikania w jego strukturę przestrzenną, nie daje możliwości tak precyzyjnej analizy anatomii płodu, poznania wyglądu dziecka i jego płci, jak nowa metoda 3D/4D.

Technika 3D/4D pozwala między innymi na dokładne, niemalże fotograficzne zobrazowanie twarzy. Obraz 3D jest wielopłaszczyznowy. W efekcie daje to trójwymiarowe zdjęcie dziecka. Obraz 4D pozwala śledzić ruchy dziecka: mimikę, poruszanie kończynami itp.

Korzyści USG 3D, 4D

Poza bardzo realistycznym pokazaniem dziecka, usg pozwala także wykluczyć lub zdiagnozować jego wady rozwojowe. Precyzyjna ocena poszczególnych organów pozwala na ustalenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Wiele wad można zacząć leczyć jeszcze przed porodem, w łonie matki. Dlatego też, właściwie przeprowadzone badanie usg pozwala rodzicom oczekiwać narodzin dziecka z radością oraz spokojem.

Stosując metodę 3D, 4D:
Uzyskuje się bardzo szczegółowy, trójwymiarowy obraz

Szczegółowość obrazu zwiększa istotnie szanse wykrycia i precyzyjnej oceny różnorodnych wad rozwojowych i nieprawidłowości,

Poznaje się długość, proporcje i ułożenie kończyn

Dokładnie ocenia się również liczbę palców rąk i stóp oraz długość i kształt wszystkich kończyn (ocena kończyn w badaniu 2D jest zazwyczaj dość pobieżna),

Widzi się mimikę, ruchy dziecka w łonie matki,
Otrzymuje się wiele innych informacji, których uzyskanie przy pomocy usg 2D jest często niemożliwe.

 

USG 3D/4D pozwala na bezpieczną, a jednocześnie precyzyjną ocenę ciąży.

Centrum HAHS to:
30
lat niesienia pomocy Pacjentom
33
lekarzy czekających
na Ciebie
32
prowadzonych specjalizacji