Lekarze specjaliści Centrum Diagnostyki Medycznej HAHS skutecznie pomagają chorym cierpiącym na nietrzymanie moczu. Za pomocą nowoczesnej aparatury diagnozują problem i planują właściwą terapię. Dzięki laserowi MonaLisa Touch wysiłkowe nietrzymanie moczu u pań leczą w sposób bezbolesny i nieinwazyjny.

Nietrzymanie moczu powszechnie traktuje się jako przypadłość osób starszych. Tymczasem, jest to problem, który dotyczy ok. 20 proc. dorosłych Polaków przeważnie po 45 r.ż. Co warto pod-kreślić, dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. To schorzenie uważane jest za wstydliwe i często bywa przemilczane.

Nawet przed lekarzem rzadko przyznajemy się do niego

Specjaliści Centrum HAHS podkreślają, że tak, jak przy innych problemach medycznych, tak i w tym przypadku – im wcześniej poszuka się pomocy, tym terapia jest skuteczniejsza. Czasami pacjentom brakuje wiary w to, że można im pomóc. Warto zacząć od rozmowy z lekarzem. Szczegółowy wywiad z pacjentem pozwala zebrać najistotniejsze informacje, określić sytuacje, w których problem się pojawia. W przypadku pań ważna jest także wizyta u ginekologa. Kolejnym krokiem są badania. W Centrum HAHS przeprowadzane są m.in.: badania laboratoryjne (np. badanie ogólne moczu), USG jamy brzusznej (z oceną zalegania moczu w pęcherzu moczowym) oraz badania urodynamiczne. Badanie urodynamiczne jest szczególnie ważne przy nietypowej postaci nietrzymania moczu lub gdy efekty leczenia nie są zadowalające.

W wielu przypadkach leczenie farmakologiczne pozwala skutecznie pomóc choremu

Zastosowanie lasera MonaLisa Touch w Centrum HAHS przynosi świetne efekty w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu u pań. W wyniku jego działania pochwa się obkurcza, wzmocnieniu ulegają jej ściany, powięź wewnątrzmiednicza oraz obszar ujścia cewki moczowej.

Regeneracja pochwy, która w efekcie następuje, przynosi więcej korzyści: niweluje rozluźnienie tkanek (pojawiające np. po porodach), suchość pochwy, nieprzyjemne upławy itp.

Warto podkreślić, że zastosowanie lasera do rehabilitacji pochwy krótko po porodzie odtwarza jej prawidłowe warunki anatomiczne. To pomaga zapobiec uciążliwym następstwom mogącym wynikać z rozszerzonej podczas porodu pochwy (nie tylko problemowi nietrzymania moczu).

W związku z tym, że laser obkurcza i regeneruje pochwę, istotnie podnosi także jakość życia intymnego pań i ich partnerów. Innymi słowy, przywraca kobietom zdrowie, komfort i dobre samopoczucie.

Zastosowanie lasera w ginekologii staje się standardem. W krajach Europy Zachodniej jest nawet zalecane przed zabiegami chirurgicznymi jako rozwiązanie, które może wyeliminować konieczność przeprowadzenia zabiegu lub wspomóc efekt i re-generację po zabiegu.

Godziny otwarcia:

pon.-pt. 7:00 - 21:00, sob. 8:00 - 14:00

Jak dojechać
Centrum HAHS to:
30
lat niesienia pomocy Pacjentom
33
lekarzy czekających
na Ciebie
72000
umówionych
wizyt