USG płodu

Jednym z ważniejszych badań przeprowadzanych w ciąży jest badanie USG. Przyszłym mamom USG wykonujemy na nowoczesnych aparatach ultrasonograficznych pokazujących dziecko w trójwymiarze i czasie rzeczywistym.

Wykonujemy pełny zakres badań usg płodu. Są to badania usg: 

 

  • płodu: pozwala kontrolować przebieg ciąży, obserwować rozwój płodu i zdiagnozować jego ewentualne nieprawidłowości, określić płeć dziecka
  • płodu wg zasad FMF: w I-szym trymestrze wykonujemy pogłębioną analizę płodu wg obowiązujących na świecie zasad FMF (Fetal Medicine Foundation z Londynu). Jest to kalkulacja ryzyka wystąpienia wad genetycznych: zespołu Downa, Edwardsa, Pateau. Dr Jerzy Węgrzynowski przyjmujący w naszym Centrum posiada międzynarodową licencję nadaną przez FMF.
  • doppler płodu: ocenia się funkcję układu krążenia płodu. Pozwala we wczesnym stadium wykryć wady serca i wady genetyczne płodu
  • serca płodu (echo): szczegółowe badanie budowy i pracy serca. Pozwala wykryć ewentualne wady serca dziecka już w czasie ciąży. Więcej o usg serca płodu.
  • płodu 3D/4D: to niemal fotograficzne zdjęcia dziecka pokazujące także jego mimikę i ruchy w łonie matki. Na pamiątkę rodzice otrzymują płytę dvd z nagraniem badania. Więcej informacji o USG 3D/4D.

     

    Aby umówić się na badanie, wystarczy zadzwonić pod numer:  91 422 06 49.