Duża część kobiet z wiekiem zaczyna cierpieć na dolegliwości, o których wstydzi się powiedzieć swojemu lekarzowi. Dotyczy to intymnej sfery życia, bardzo delikatnej i ogromnie ważnej.

Nietrzymanie moczu, utrata jędrności i nawilżenia w okolicy pochwy to część problemów zdrowotnych, z jakimi muszą się zmagać kobiety. Dodatkowo młode mamy cierpią na wysiłkowe nietrzymanie moczu, rozluźnienie ścian pochwy, niektóre mają blizny poporodowe. Choć te dolegliwości bardzo wpływają na komfort ich życia, panie zazwyczaj nie rozmawiają o nich chętnie. Często nie wiedzą, że lekarze mogą im skutecznie pomóc.

Tymczasem, medycyna ma do zaoferowania kobietom skuteczną terapię

W Centrum HAHS dużą popularnością wśród pacjentek cieszą się zabiegi laserem Mona Lisa Touch. Ich największą zaletą jest to, że zabiegi tym laserem są nieinwazyjne i bezbolesne, a także nie wymagają rekonwalescencji.

– Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy – tłumaczą specjaliści z Centrum HAHS. – Odpowiednio ukierunkowane światło, podawane w specjalnych, kontrolowanych impulsach, wnika w powierzchowne warstwy błony śluzowej pochwy. Pobudza do odnowy tkankę łączną, która staje się bardziej sprężysta, przez co pochwa ulega zwężeniu.

Laser Mona Lisa Touch wyróżnia skuteczność i bezpieczeństwo

Jako jedyny został dopuszczony do stosowania w ginekologii w USA. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne również go rekomenduje.

– W Centrum HAHS już od prawie 3 lat wykonujemy zabiegi tym laserem i całkowicie spełnia on oczekiwania pacjentek. Są bardzo zadowolone z efektów – dodają specjaliści z HAHS. – Przede wszystkim przynosi bardzo dobre efekty w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. W wyniku jego działania pochwa się obkurcza, wzmocnieniu ulegają jej ściany, powięź wewnątrzmiednicza oraz obszar ujścia cewki moczowej. Zastosowanie lasera do rehabilitacji pochwy krótko po porodzie doprowadza ją do stanu przedporodowego. Laserem można także zlikwidować lub zmniejszyć blizny poporodowe. Dodatkowo regeneracyjne właściwości lasera sprawiają, że niweluje on objawy suchości i atrofii pochwy, eliminuje nieprzyjemne upławy, przywraca jędrność okolic intymnych.

Zastosowanie lasera w ginekologii staje się standardem. W krajach Europy Zachodniej jest nawet zalecane przed zabiegami chirurgicznymi jako rozwiązanie, które może wyeliminować konieczność przeprowadzenia zabiegu lub wspomóc efekt i regenerację po zabiegu.

Zabiegi laserem nie tylko pomagają wyleczyć dolegliwości, ale mogą zapobiec powstaniu poważniejszych problemów zdrowotnych. Ponadto, w związku z tym, że laser obkurcza i regeneruje pochwę, istotnie podnosi także jakość życia intymnego pań i ich partnerów. Innymi słowy, przywraca kobietom zdrowie, komfort i dobre samopoczucie.

Godziny otwarcia:

pon.-pt. 7:00 - 21:00, sob. 8:00 - 14:00

Jak dojechać
Centrum HAHS to:
72000
umówionych
wizyt
32
prowadzonych specjalizacji
33
lekarzy czekających
na Ciebie