Nowoczesna ginekologia - laser MonaLisa

Kobiety doświadczają wielu problemów zdrowotnych, które uważane są za wstydliwe i często przemilczane. Z wiekiem, liczbą przebytych porodów pojawiają się m.in. nietrzymanie moczu, suchość pochwy, utrata jej napięcia i sprężystości.

Laser MonaLisa Touch pozwala na skuteczną rewitalizację miejsc intymnych kobiet i przywrócenie im utraconego zdrowia i komfortu na każdym etapie życia kobiety.

Obecnie zabiegi laserem MonaLisa Touch wykonujemy w atrakcyjnej, promocyjnej cenie! 

Laser MonaLisa Touch uznawany jest za najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne urządzenie przeznaczone specjalnie do zabiegów z zakresu ginekologii. Jego działanie potwierdzają ok. 6-letnie badania kliniczne.

Laser MonaLisa Touch to jedyny laser, który w USA został dopuszczony do stosowania w ginekologii.

Zabiegi są bezbolesne, nieinwazyjne, nie mają skutków niepożądanych, trwają kilkanaście minut. W większości przypadków jeden zabieg wystarcza.

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów. Lekarz ginekolog przeprowadzi badanie i odpowie na wszelkie pytania dotyczące zabiegu z zastosowaniem lasera MonaLisa Touch.

 

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to problem na tyle wstydliwy, że często pomijany milczeniem. Szacuje się, że 1 na 4 kobiety cierpi, cierpiała lub będzie cierpieć z powodu nietrzymania moczu.

PROBLEM
Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się „popuszczaniem” moczu w rezultacie kichnięcia, kaszlnięcia, śmiechu lub wysiłku fizycznego związanego ze zwiększeniem tzw. tłoczni brzusznej.

ROZWIĄZANIE
Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch™ jest bezbolesne, nieinwazyjne, nie wymaga znieczulenia, ani hospitalizacji. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścian, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej.

Efekt: Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

 

Rehabilitacja po porodzie

Coraz częściej mówi się o problemach związanych z intymnymi sferami ciała u kobiet po porodzie. Mowa o kroczu i pochwie, które z naturalnych przyczyn po narodzinach dziecka są najbardziej narażone na zmiany.

PROBLEM
Poród naturalny, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy i prowadzić do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to powodować zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu. Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu.

ROZWIĄZANIE
Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co niejako pobudza pochwę do samoregeneracji (następuje obkurczenie pochwy). Tym samym może zapobiec pojawieniu się wysiłkowego nietrzymania moczu. 

Efekt: pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza.

 

Menopauza

Menopauza nie jest chorobą lecz nowym rozdziałem kobiecości. To okres, w którym w organizmie kobiety dochodzi do zmian w stężeniach estrogenów, co z kolei wywiera ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu kobiety.

PROBLEM
W okresie menopauzy narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia, związanym ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takich jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu.

ROZWIĄZANIE
W trakcie niezwykle subtelnego, precyzyjnego i nieinwazyjnego zabiegu MonaLisa Touch™ energia lasera w kontrolowany sposób działa na wnętrze pochwy oraz obszar jej wejścia. Na skutek „ogrzania” tkanek dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, gruntownej regeneracji błony śluzowej pochwy. 

Efekt: regeneracja pochwy, tj. odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, obkurczenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymania moczu.

 

Życie seksualne

Udane życie seksualne odgrywa bardzo istotną rolę w naszym życiu. Związki uczuciowo-seksualne pozwalają na nawiązanie głębokiego porozumienia z drugą osobą. Budują poczucie pewności siebie,wysoką samoocenę i samopoczucie.

PROBLEM
Wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych, problemy wynikające z licznych, trudnych lub zabiegowych porodów, okres menopauzy lub nietrzymanie moczu bardzo istotnie wpływają na komfort życia kobiety. Wszelkie zmiany i problemy w tych obszarach mają istotne znaczenie zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Laserem MonaLisa Touch™ pomagamy wszystkim kobietom, które pragną poprawić wygląd i funkcjonowanie okolic intymnych, a tym samym podnieść komfort własnego życia seksualnego.

ROZWIĄZANIE
Zabiegi rewitalizacji i liftingu pochwy, korekty budowy anatomicznej wykonuje się laserem MonaLisa Touch™. Oddziałuje on na ściany pochwy lub warg sromowych, powodując tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek (obkurczenia i regeneracji pochwy).

Efekt: błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia. Zapobiega to również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. 

 

Aby umówić się na wizytę lub zabieg, wystarczy napisać na adres info@hahs-lekarze.pl lub zadzwonić pod numer: 91 422 06 49.